Konst Klassisk svensk konst
1128204
Theodor Lundberg
(1852-1926)

THEODOR LUNDBERG, skulptur, gips, monogramsignerad och daterade 1897.

"Vågen och Stranden". Gips. Monogramsignerad TL och daterad 1897. Höjd 56 cm.

Ytsmuts, skrapmärken, fläckar, några avslagna fingrar.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK