Stål mekaniskt verk (automat), safirglas, dag, datum, originalband med originalspänne, ytterligare läderband (ej IWC), box, cert 2003, ytterkartong.
Cal 7922, Serie nr. 2884063, Ref nr. IW370603, boett nr. 2928837,
Åldersrelaterat slitage. Repor på boett. Torrsprickor och dekorbortfall på box. Torrsprickor på läderband. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.