KARIN MOBRING, karmstolar ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
Kromad stomme. Sits, rygg och armlän av skinn. Sitthöjd ca 44, bredd 55, höjd 75, djup 52 cm,
Slitage. Märken. Fläckar.