Design Möbler
1128265
Folke Ohlsson

FOLKE OHLSSON, fåtölj och fotpall, "Profil", Dux, 1960-tal.

Stomme av ek. Fast stoppad rygg, lös plymå i sits. Lös nackkudde. Ställbara. Sitthöjd 44, höjd 95, bredd 82, djup 76 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Torkad stoppning.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK