BESTICKUPPSÄTTNING, 93, delar, silver, "Chippendale" 1900-talets slut.

12 gafflar, längd 17,5 cm.
6 gafflar, längd 18 cm.
6 gafflar, längd 17 cm.
6 gafflar, längd 16,5 cm.
24 knivar, längd 20,5 cm.
6 knivar, längd 19,5 cm.
12 skedar, längd 17 cm.
6 teskedar, längd 11,5 cm.
6 kaffeskedar, längd 11,5 cm.
trancheringsbestick, ett par
kakspade
serveringsgaffel
serveringssked
kakbestick
ostkniv
smörkniv

Konditionsrapport

Bruksslitage. Gravyrer. Olika tillverkare.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 600 EUR

    Slutpris

    1 350
    EUR
    13 799 SEK
    1 556 USD

    Budhistorik (6 bud)
    315 jan 8:361350EUR
    4A15 jan 8:361300EUR
    410 jan 20:241250EUR
    Acceptpris på 1 200 EUR uppnåddes