BESTICKUPPSÄTTNING, 93, delar, silver, "Chippendale" 1900-talets slut.

12 gafflar, längd 17,5 cm.
6 gafflar, längd 18 cm.
6 gafflar, längd 17 cm.
6 gafflar, längd 16,5 cm.
24 knivar, längd 20,5 cm.
6 knivar, längd 19,5 cm.
12 skedar, längd 17 cm.
6 teskedar, längd 11,5 cm.
6 kaffeskedar, längd 11,5 cm.
trancheringsbestick, ett par
kakspade
serveringsgaffel
serveringssked
kakbestick
ostkniv
smörkniv

Bruksslitage. Gravyrer. Olika tillverkare.

Utropspris
1 600 EUR