RING, med smaragdslipad rosa turmalin och briljantslipade diamanter.

18K vitguld. Diamanter totalt ca 0,40 ct. Signerad Max Prus. Storlek 18/56. Vikt 7,8 gram. Påse W.A Bolin.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L15

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    10 000
    951 EUR
    1 072 USD

    Budhistorik (4 bud)
    212 feb 13:1810000SEK
    Acceptpris på 10 000 SEK uppnåddes
    212 feb 13:189000SEK
    212 feb 13:187000SEK