SPORTSTUGUMÖBLEMANG, 4 delar, Uno Åhrén, Gemla 1930-tal.

Björk. Bord med rektangulär skiva, rundade hörn. Kopplade bensidor. Längd 120, bredd 70,5, höjd 72 cm. Stolar med plywoodrygg, skålad sits. Sitthöjd c:a 43, sitsens bredd c:a 50 cm.

Slitage, smärre sprickor.

Utropspris
6 000 SEK