SKÅP, s.k. "GÖTEBORGSSKÅP", troligen AB Harry Carlsson, Göteborg, 1930-tal.

Fanerat med bland annat mahogny. Dekor av intarsia i form av Göteborgsmotiv. Inrett med hyllplan samt fyra lådor. Bredd 89,5. Djup 40. Höjd 113 cm. Nyckel finns.

Slitage. Nagg. Repor. Märken.

Utropspris
5 000 SEK