Rak med avfasade hörn, tre lådor med dragringar. Intarsiadekor av girlanger, mässingsdekor och lister. Stenskiva med konturerad och profilerad kant. Längd 117, djup 50, höjd 85 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.