BYRÅ, 1800-tal.

BYRÅ, 1800-tal.

Fanerad med björk. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 93,5, djup 46, höjd 81 cm. Nyckel finns.

Smärre skador, slitage och lagningar.

Proveniens

Enligt uppgift tidigare Odenslunda gård, Upplands Väsby.

Utropspris
3 000 SEK