BESTICK, 114 delar, silver, "Symfoni", MEMA, 1900-talets andra hälft.

6 matgafflar (18,5 cm)
6 matknivar (21,5)
9 bordsgafflar (17)
9 bordsknivar (19,5)
8 bordsskedar (17)
15 fiskgafflar (16,5)
15 fiskknivar (20)
13 smörgåsknivar (14,5)
15 smörgåsknivar (17)
2 dessertskedar (14,5)
12 kaffeskedar (11,5)
2 smörknivar (15,5)
2 såsslevar (15)
Total vikt inklusive stålblad ca 3900 gram.

Slitage.

Utropspris
12 000 SEK