Stål, mekaniskt verk (automat), safirglas, datum, läderband med originalspänne, ca 1989, box, cert (-90) och papper
serie nr 1100100932, ref 81950, boett nr 67620, cal Valjoux 7750
Åldersrelaterat slitage. Repor. Slitage på läderband och box. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test. Defekt.