GIUSEPPE MIGNECO, olja på duk, signerad
Utan titel, vilande man. 50 x 69,5 cm.
Färgbortfall. Repor. Ytsmuts. Krackelyr. Intryckningsskada. Skav längs ramkant. Fläckar.
Mainardi Collection, Piacenza.
Privat samling, Venedig.
Därefter i arv inom familjen.