1128980
Giuseppe Migneco
(1908-1997)

GIUSEPPE MIGNECO, olja på duk, signerad

Utan titel, vilande man. 50 x 69,5 cm.

Färgbortfall. Repor. Ytsmuts. Krackelyr. Intryckningsskada. Skav längs ramkant. Fläckar.

Proveniens

Mainardi Collection, Piacenza.
Privat samling, Venedig.
Därefter i arv inom familjen.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
20 000 SEK