CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny.Låda, skrivklaff samt ett par skåpsdörrar med bakomliggande lådinredning. Flankerande kolonner. Bredd 93 cm, djup 42 cm, höjd ca 140 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Repor. Maskstungen. Fanerlagningar. Toppskiva saknas. Skador. Lås till skåpsdörrarna saknas. Lagningar.

Utropspris
4 000 SEK