FISKSERVIS, 21 delar, flintgods, "Fish", Johnson Bros, England.
Tryckt handkolorerad dekor av fiskar.
17 st mattallrikar 26,5 x 24,5 cm
1 skål, ca 24 x 22 cm
1 uppläggningsfat, ca 40 x 31 cm
1 karott med lock, ca 25 x 24 cm
1 såskanna
En tallrik med nagg. Smärre ställvis krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.