SKÄNK, 1700-talets slut / tidigt 1800-tal.

Målad. Två dörrar med bakomliggande lådor och hyllor. Överdel med tråg. Bredd 115, djup 49, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad. Smärre lagningar. Smärre slitage. Obetydliga skador.

Utropspris
8 000 SEK