PALLAR, ett par, 1930-tal.

Svärtade ben i trä med mässingsavslut. Njurformade sitsar, stoppade och klädda i läder från Tärnsjö. Sitthöjd ca 43 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Märken. Senare klädsel.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H136

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jessica Löfgren

    Jessica Löfgren

    jessica.lofgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 timme 56 minuter

    Utropspris: 3 000 SEK

    2 600
    253 EUR
    289 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 800 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    420 jan 11:372600SEK
    317 jan 11:112400SEK
    213 jan 9:102200SEK