BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal. Myrstedt & Sterns, Stockholm. Etikettmärkt.

Målad och bronserad. Skuren dekor. Resårstoppning. Längd 164, bredd 80, sitthöjd ca 50, höjd 91 cm.

Smärre slitage, repor, märken, fläckar och färgbortfall. Några ben med smärre sprickor.

Utropspris
3 000 SEK