Dekor i famille rose, blommande trädgård. Diameter 36 cm resp ca 23 cm.
Kantslitage och kantnagg. Fatet med minimal hårspricka.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10