KISERU ZUTSU, DORAN, CIGARETTASK SAMT TSUBA Japan Edo sent 1800-tal.

Kiseru zutsu av lackerad rotting med dekor av fladdermus (saknar pipa), doran av perforerat läder med kanemono i form av drake, ask för cigaretter av läder och bambu, tsuba av metall 10 x 10 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Bruksslitage. Nötta kanter.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V10

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    2 dagar 15 timmar

    Utropspris: 3 000 SEK

    Inga bud

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Startbudet är 2 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (0 bud)