Tvådelat. Ådringsmålad furu. Välvd front. Över- och underskåp med hyllinredning. Bredd 140, djup ca 80, höjd 242 cm.
Slitage. Färgbortfall. Fläckar. Lås saknas. Underskåp med skador på bakstycket, senare bakben. Torrsprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10