MICHELE DE LUCCHI & HUUB UBBENS, taklampor, 2 st, "Castore", Artemide, Italien 2000-tal.

Matterat opalglas. Bär tillverkarens etikett. Total höjd 100 cm. Kupans höjd 33 cm. Diameter 42 cm.

Bruksslitage. Takkupan sågad. Monteringsskruvar saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977