GOLVUR, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.

Målad fodral och urtavla. Svängd form. Nyckel, vev, pendel och två lod medföljer. Bredd 64, djup 29, höjd 226 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Renoverad och kompletterad, såsom senare målning. Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    7 700
    732 EUR
    826 USD

    Budhistorik (4 bud)
    413 feb 12:547700SEK
    Acceptpris på 7 700 SEK uppnåddes
    312 feb 22:557500SEK
    28 feb 19:526001SEK