NIKOLAI LEHTO, olja på pannå, signerad och daterad -66.
Orolig sömn. 27x38 cm.
Sedvanligt slitage.
Tammerfors 1969. Pinx, Helsingfors 1968. Konstmuseet i Tavastehus 1968.