PETER CELSING, ett par, fåtöljer, "Club", Galleri Stolen, Stockholm, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Fast stoppad rygg och sits. Klädsel av skinn. Sitthöjd ca 38 cm.

Slitage. Repor. Märken. Bristningar. Sitsar med senare klädsel.

Utropspris
6 000 SEK