DAGBÄDD, Bodafors Möbelfabrik, Swedish Grace, 1920/30-tal.

Stomme av palisander och björk. Intarsiadekor. Fast stoppad sits. Längd 189, bredd 78, sitthöjd 45, höjd 78 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage. Märken.

Utropspris
15 000 SEK