OLE LYNGGAARD, Collier med briljantslipade diamanter.
18K guld. Hänge i form av elefant med en briljantslipad diamant ca 0.10 ct. Höjd 2 cm. Stämplad Ole L 750. Tredelad kedja men en briljantslipad diamant ca 0.02 ct och ett hjärta. Längd 50 cm. Total vikt 29 gram.
Obetydligt ytslitage.