ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.

Klädda i ljusbrunt läder. Kromade stålrörsben. Sitthöjd c:a 43 cm.

Konditionsrapport

Senare klädsel. Obetydligt slitage, smärre repor och tryckmärken.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Granfeldt

    Maria Granfeldt
    Chef inlämning Malmö

    maria.granfeldt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 18 000 SEK

    Slutpris

    23 000
    2 188 EUR
    2 466 USD

    Budhistorik (21 bud)
    413 feb 22:3823000SEK
    913 feb 22:3622000SEK
    413 feb 22:2821000SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes