HANS HOLTZBECHER, tillskriven olja på duk
"Ardore" kvinna med svart klänning, 91 x 50 cm, originalram
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall.
Charlottenlunds gård, Ystad.
Grosse Berlin Kunst Anstellung 1898 nummer 2120