PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, troligen sen Qing, 18/1900-tal.

2 assietter, en tallrik. Dekor i underglasyrblått av drakar. Diam 15-21.

En assiett med sprickor, båda med smärre naggar.

Utropspris
2 200 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

48. Jonas Bohlin, skåp, "Slottsbacken", arkivex ur upplaga på 200 ex., Källemo, Värnamo efter 1987.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Aktuellt bud:
195 000 SEK