Förgylld, bemålad och patinerad, krön med parställda bevingade genier samt blad, flankerande faces, fasettslipat delat glas, nedtill girlang, 192 x 76 cm
Åldersrelaterat slitage. Anlupet glas. Avskavd patina. Färgbortfall. Fläckar.
Charlottenlunds gård, Ystad.