Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

EMILE GALLÉ, vas, glas, jugend, Nancy, 1900-talets början

Etsad dekor av blommor i violett överfång mot matt fond i gråvitt. Signerad Gallè. Höjd 35 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
800 EUR