Design Möbler
1131951

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, fåtölj, "miranda / mi 427", bruno mathsson design, 1900-talets andra hälft.

BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Miranda / Mi 427", Bruno Mathsson design, 1900-talets andra hälft.

Bok. Sits och rygg i flätad sadelgjord. Löstagbar nackkudde. Sitthöjd ca 35 cm.

Slitage. Repor. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer