Förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband,Cert November 1988, box, kartong.
Caliber 81. Serienr 78564, Boettnr 681006.
Renoverad 2013, enligt uppgift inte använd sedan dess. Åldersrelaterat slitage. Går ej.