BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt.

Målad. Tre lådor. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 100, djup 50, höjd 80 cm.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Fläckar. Nagg. Färgbortfall. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK