ULLA & GUSTAV KRAITZ, skulpturer 2 st glaserat stengods.

Diameter ca 40 resp 70 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Repor. Genomgående sprickor i den mindre.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    5 600
    533 EUR
    600 USD

    Budhistorik (8 bud)
    314 feb 18:155600SEK
    4A14 feb 18:155400SEK
    414 feb 18:145200SEK