Dekor i famille rosefärger. tre med motiv av tupp i blommande naturmiljö, diameter 23 cm (smärre nagg). En med motiv av blommor, diameter 23 cm.
Slitage, mistor, bränningssprickor och mistor samt smärre nagg.