TALLRIKAR, fyra stycken (3+1), kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng samt Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger. tre med motiv av tupp i blommande naturmiljö, diameter 23 cm (smärre nagg). En med motiv av blommor, diameter 23 cm.

Konditionsrapport

Slitage, mistor, bränningssprickor och mistor samt smärre nagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    321 EUR
    364 USD

    Budhistorik (8 bud)
    414 feb 11:283400SEK
    214 feb 11:263200SEK
    414 feb 11:013000SEK