Stolarna med stommar i teak, sits och rygg klädda i svart läder, höjd 81 cm. Bordet med benställning i betsad ek, skivan fanerad i valnöt med två klaffar, etikettmärkt CADO Made in Denmark, höjd 72 cm, längd 160 cm + 70 cm, total längd 230 cm, bredd 100 cm.
Smärre slitage. Omklädda.