PIEDESTAL MED URNA, mässing, omkring år 1900.

Vriden dekor samt reliefdekor av bladverk och frukt. Hänklar med lejonmaskaroner. På tre tassfötter. Höjd 100 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Invändig beläggning. Delvis anlupen.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H134

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 200
    400 EUR
    450 USD

    Budhistorik (11 bud)
    315 feb 7:024200SEK
    215 feb 3:434000SEK
    313 feb 23:243800SEK