STOLAR, 8 st, Swedish Grace, 1920-tal.

Ek med skuren dekor av blommor samt kannelyr. Kopplade ben. Klädd och stoppad ryggbricka och sits. Sitthöjd 44, höjd 87 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare klädsel.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H125

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 800
    457 EUR
    515 USD

    Budhistorik (4 bud)
    114 feb 20:094800SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes
    114 feb 20:084600SEK
    114 feb 20:064400SEK