STOLAR, 8 stycken (6+2), sengustavianska och sengustaviansk stil, 1800-tal och omkring år 1900.

Målade och bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 47, höjd ca 85-87 cm vardera.

Slitage, smärre skador och lagningar. Förstärkningar. Målning och bronsering troligen från omkring år 1900.

Utropspris
12 000 SEK