Belysning Vägglampor
1133082
VÄGGLYSTRAR, ett par, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Stommar av mässing, klädda med spegelglas och behängda med glasprismor. För två ljus vardera. Ca 75 x 40 cm.

Smärre slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
2 000
188
212
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 jun 7:15
2 000 SEK
12 jun 22:46
1 000 SEK