KARMSTOLAR SAMT TABURETTER, två par, Louis XV-stil, 1900-tal.

Förgyllda och bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 47 respektive ca 45 cm. Stolarnas höjd 92 cm vardera.

Smärre slitage och lagningar. Smärre torrsprickor. Taburetterna med olika klädsel.

Utropspris
3 500 SEK