SKÅP, allmoge, daterad 1843.

Målat. Dörrpar med bakomliggande krokar. Dekor av blomsterurnor. Lös benställning. Bredd 153, djup 57, höjd ca 210 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Retuscher. Renoverad. Kompletterad med bla senare sockel. Delvis maskstungen. Senare lås.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N11

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    6 dagar 9 timmar

    Utropspris: 8 000 SEK

    3 000
    285 EUR
    322 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    215 feb 23:083000SEK
    115 feb 17:282000SEK