Röd botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett- och blomslingor. Bred blå huvudbård med stor palmett- och blomranka.
Ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, stela fläckar (cherook), ställvis missfärgad. Baksidan med malskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10