HANS J. WEGNER, stolar, 4 stycken, modell W2, Carl Hansen & Son, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Stomme av teak. Sits klädd med rotting. Sitthöjd 43. Bredd 50. Djup 42. Höjd 75,5 cm.

Konditionsrapport

Skador på rotting.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H163

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    14 500
    1 379 EUR
    1 555 USD

    Budhistorik (11 bud)
    4A13 feb 21:3814500SEK
    613 feb 21:3814000SEK
    410 feb 13:2613500SEK
    Acceptpris på 10 000 SEK uppnåddes