MARIANO FORTUNY & DOMINIQUE KLEFFER, golvlampa, för Pallucco, 1900-talets slut.

Svartlackerad stomme. Ställbar skärm av textil. Höjd ca 200, skärmens diameter 85 cm.

Renoverad med dimmer. Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK