Anders Bergius

(Sverige, 1718-1793)
Anders Bergius
(Sverige, 1718-1793)

ANDERS BERGIUS, tillskrivna, ett par, olja på duk uppfodrad på pannå.

Porträtt av elegant dam och herre. 73,5 x 56 cm.

Retuscher. Krackelyr. Skador. Renoverade.

Utropspris
6 000 SEK